22 Mayıs 2010 Cumartesi

KO-MEK YUVACIK YEREL SERGİMİZ

Hoşbulduuuummm :) Bilmem eksikliğimi farkeden arkadaşlar var mı? Biraz sitem edeyim bari. Olmaz mı? Sümeyye soruyordu sık sık "Hadi Ümmü ne zaman tarif ekleyeceksin?" diye, bir de dün Cahide sormuş nerelerdesin diye, sağolun arkadaşlar. Şimdi "Senin tembelliğin, tarif eklemiyorsan biz ne yapalım? Unutturmasaydın kendini" derseniz de kızmam onda da haklısınız az buçuk :)

Efendim, ben bunca zamandır nerelerdeyim? 28 Nisan sonrası biraz tembellik yaptım, evet. Üzerine de yerel sergi telaşımız eklenince neredeyse bir ay olmuş yazmayalı. Daha önce bahsetmemiştim nerede çalıştığımdan. KO-MEK (Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları) Yuvacık Kurs Merkezi'nde idareci olarak çalışmaktayım. KO-MEK, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin, halkın sosyal ve mesleki gelişimi için verdiği en güzel hizmetlerden biri. Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu'nun da dediği gibi bir insanlık mucizesi. Bilgisayardan İngilizceye, El Sanatlarından Kuaförlüğe, Gaz Altı Kaynakçılığına , tüm branşlarda ilkokul mezunundan üniversite mezununa kadar bireyleri bir arada toplayarak, gelişmelerine katkıda bulunan bir kurum KO-MEK. Bu eğitimler sayesinde 65 yaşındaki bir teyze evinin yakınındaki Aerobik kursuna gidebiliyor, maddi imkanları yeteri kadar olmayan bir babanın kızı ücretsiz İngilizce kurslarına gelerek, kendini geliştiriyor, bu sayede dışarıdan verdiği Lise sınavlarında başarılı oluyor. Gün geçtikçe güzelleşen ve gelişen Kocaeli gibi , Kocaeli halkı da gelişiyor, sosyalleşiyor. İşte tam burada Sayın Karaosmanoğlu'na teşekkür etmek gerek, çünkü Kocaeli en güzel çağını yaşıyor.

2009 Ekim ayında başladığımız eğitim dönemi sonunda ortaya çıkan güzellikleri paylaştığımız, her kurs merkezinin kendi yerinde kendi ürünlerini sergilediği yerel sergilerimiz Mayıs 14 itibariyle başladı. Haziran 16 da yerel sergilerimiz sona eriyor ve sonrasında tüm kurs merkezlerinin katılımıyla yaptığımız genel sergimizle sezonu kapatıyoruz. 2 senedir Kocaeli Fuarı'nda gerçekleşen genel sergimiz bu sene de aynı yerde, Güneş Sahnesi'nde 18 Haziran 'da açılıyor. Şimdiden hepiniz davetlisiniz.

Bu sene Yuvacık yerel sergimiz 17 Mayıs'ta açıldı. Ziyaret edenler daha önce de sergilerimizi gezenler, bu sene bir başka güzel olduğunu söylüyorlar. Kursiyerlerimiz ve öğretmenlerimiz adına ben de tüm ziyaretçilerimize teşekkür ederim, emeklerimizin karşılığını aldık çok şükür.

Bugün bir de tarif eklemeyi düşünüyordum ama vazgeçtim. Şimdi sizleri sergi fotoğraflarımızla başbaşa bırakıyorum. Güzelliklerle kalın..... :)


4 yorum:

kirazzade dedi ki...

Ümmüşüm, Komek seninle gurur duymalı diye düşünüyorum canım arkadaşım benim. Hasyırlı uğurlu olsun serginiz de. Ama bizleri fazla bekletme bi daha böyle :)

Cahide dedi ki...

Farketmem mi ayol?Gelip gidip senin yakışıklıya bakıyorum,bu vesileyle annesininde ortalarda görünmediğini farkediyorum tabi:))
maşaallah canım işinde güzel,işlerinizde... emeği geçen herkesin ellerine sağlık.Muhabbetle kal...

ümmühan dedi ki...

Sağolun arkadaşlar yokluğumu farkettiğiniz gibi geldiğimi de bir tek siz farkettiniz sanırım :D
Vefalı dost böyle olsa gerek, sizi seviyorum...

rumma dedi ki...

Canım, hepsi birbirinden güzel ne kadar çok emek var maşaallah..

Yalova dada benzer etkinlikler oluyor takip edemesemde , senin işin içerisinde olman çok hoş canım..

iyi haftalar,sevgiler